Музейники шефствують над базою Нацгвардії

 

Українські солдати ведуть справжню війну. Перемагають, очищаючи рідну землю від найманців. Але, і гинуть, отримують поранення… Будь-яка підтримка нині надважлива! Це добре розуміють музейники, виступивши з резонансною ініціативою.

Національний музей-заповідник “Битва за Київ у 1943 році” та Музей плакату України при журналі “Музеї України” за підтримки депутатів Новопетрівської сільради, вирішили взяти ідеологічне шефство над базою Національної гвардії України в селі Нові Петрівці Вишгородського району Київщини.

-Зрозуміло, наші фінансові можливості дещо обмежені, – розповів директор Нацмузею Іван Вікован, – Хоча, допомагаємо, як можемо… Але, підтримати моральний дух бійців, провести певну просвітницьку роботу ми здатні! До того ж, маємо багаторічну дружбу з цією військовою частиною, постійно проводимо спільні акції. Разом з Музеєм плакату, який створювали спільно, плануємо, у рамках шефської допомоги, за підтримки Новопетрівської сільради, організувати кілька виставок. Перш за все, це виставки  патріотичних плакатів для бійців Нацгвардії, які днями будуть розгорнуті в Нацмузеї і на базі. Трохи згодом ми плануємо створити експозицію про подвиги бійців Нацгвардії в зоні АТО…

Справа в тому, що крім озброєння, захисту, наші солдати гостро потребують ідеологічної підтримки! Як і жителі звільнених міст. Газети, журнали, патріотичні плакати, виступи артистів, пропагандистські матеріали… Всі бачать, як жахливо зомбує населення рашка ТБ… Цьому слід рішуче протидіяти! І, відповідно, піднімати і підтримувати бойовий дух нашої армії. Завдання надважливе! Чиновники у відповідних структурах щось роблять, але громадськість, бізнес, професіонали-музейники теж повинні зробити свій внесок. Не треба подавати це як подвиг – просто взяти і підтримати Героїв всіма доступними засобами!

-Проаналізувавши наші можливості, ми склали реальний план шефської допомоги, – сказала куратор Музею плакату, шеф-редактор журналу “Музеї України” Наталка Іванченко, – Перш за все, попросили художників-активістів МПУ, створити кілька плакатних робіт для Національної гвардії. Вже маємо результат. На їх основі та з колекції Музею плакату, формуємо виставку, один варіант якої буде розміщено у залі діорами Національного музею-заповідника “Битва за Київ у 1943 році”, а інший на території оперативної бригади Національної гвардії України – все у селі Нові Петрівці. Якщо вдасться, після вивчення відгуків гвардійців, виготовимо масовий наклад найбільш влучних плакатів для поширення в частинах зони АТО і серед жителів звільнених міст.

-Ми вже приготували кілька плакатів для Нацгвардії! – повідомила креативний директор Музею плакату України Катерина Крючкова, – Коротко обговорили цю ініціативу із Заступником Міністра МВС Миколою Величковичем, отримавши попереднє схвалення. Нині спробуємо реалізувати проект у Нових Петрівцях. Якщо вдасться – продовжимо…

Будуть використані роботи вже легендарного художника АТО Юрія Нерослика…

Враховуючи ентузіазм, досвід, організаційні можливості нашої команди, вже можна бути впевненим, що найближчим часом дві виставки у Нових Петрівцях буде урочисто відкрито. Від мене – особиста подяка справжнім патріотам України – депутатам Новопетрівської сільради! Чекайте офіційних повідомлень…

Що ще, як музейники, ми можемо зробити.

Я вважаю, що варто НЕГАЙНО створити кілька пересувних ПРОУКРАЇНСЬКИХ виставок і розмістити їх в державних музеях звільнених міст Донбасу! Досить вже говорити про царів і здобутки електрофікації-колективізації та перемоги сталінської Червоної армії! Експозиції слід кардинально змінювати! Занадто багато подій відбулося останнім часом!

Ми стали іншими. Потрібно змінювати і музеї!

Журнал “Музеї України” готовий розпочати програму створення пересувних патріотичних виставок для звільнених від терористів міст! Чекаємо підтримки державних структур і небайдужих, здатних підтримати фінансово!

Кожен такий реальний крок наближає перемогу!

Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, директор Музею плакату

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s