Плакати Майдану в Музеї у Пирогові

28 лютого 2014 р., до дня пам’яті Небесної сотні, у Національному музеї народної архітектури та побуту України відбулося відкриття виставки «Плакати Майдану».

Організатори : НМНАПУ та Музей плакату при журналі «Музеї України».

Дмитро Заруба, генеральний директор НМНАПУ: «Пройшло дев’ять днів від трагічної ночі 19 лютого. Загинули люди. Сотня людей, які стали українськими ангелами – охоронцями, «Небесною сотнею».

В пам’ять загиблих людей, цих подій, ми відкриваємо виставку плакатів, які відображають всі моменти цього довго кривавого шляху до свободи».

Віктор Тригуб, директор Музею плакату: «Плакати відбиралися з листопада 2013 року. Була відкрита сторінка у Фейсбуці, де збиралися плакати, карикатури з усіх куточків світу, присвячених Майдану. Тут представлені роботи десятків людей, які гостро реагували на події, що відбувалися в Україні протягом трьох місяців.

Зараз на виставці майже сотня плакатів. Був проведений конкурс народного плакату протесту.

Автори – Ілля Стронговський, Юрій Журавель, Ольга Парфенович, Ірина Когутяк, Андрій Єрмоленко, Володимир Мазур, Марися Рудська, Олексій Недождій, Ася Колос, Наталка Шуст-Цимбалюк, Олександр Лісовський.

Багато авторів побажали залишитися анонімами.

Деякі плакати були представлені у Франції, під час акції підтримки Майдану у Парижі. Саме ця акція дала поштовх для відкриття більш масштабної виставки, яка свідчить волевиявлення українського народу».

В оформлені виставки допомогли к.і.н. Віктор Карпов, який привіз артефакти Майдану: каски, щити, протигази, вогнегасники.

Сергій Пархоменко, заст. директора Музею плаката, активіст Майдану, в останню мить перед відкриттям привіз плакати самооборони, які зайняли чільне місце на виставці.

Дмитро Заруба: «Музей плакату діє на території музею другий рік. Перша виставка називалась «Галерея плакатів тоталітаризму», але я ніколи не міг подумати, що страшні події знову відбудуться в Україні – будуть вбивати українців.

Ця виставка повинна нагадувати владі про відповідальність за свої дії, за народ, за свої вчинки».

Після відкриття виставки у музеї відбулася поминальна панахида.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s