Україна – більше за життя!

Готується до відкриття перша виставка про мужність бійців АТО  в Національному музеї-заповіднику “Битва за Київ у 1943 році”. До села Нові Петрівці, де розташована і навчальна база Національної гвардії України, вже доставлені речі з місць запеклих боїв…
Про концепцію довго не думали.
Основою стали реальні залишки війни – гільзи, побиті каски, бронежилети, ящики…
За ілюстративний ряд обрали плакати відомого харківського художника Юрія Нерослика, що за оцінкою Музею плакату України, визнаний кращим плакатистів АТО.
-Наш заклад давно друже з частиною Національної гвардії України, що розміщена поруч, у селі Нові Петрівці, – розповів директор Нацмузею Іван Вікован, – Разом ми провели чимало акцій… Після початку війни на Донбасі, наші підшефні опинилися на передовій, у самому пеклі. Чимало хлопців загинули, отримали поранення. Скоро знову поїдуть у зону АТО. Нарікають на недостатню ідеологічну підтримку. Тож ми і вирішили зробити виставку “Україна – більше за життя!”, аби солдати перед відрядженням і після повернення могли зайти до музею, подарувати якийсь експонат, розповісти про бойові будні…
Гвардійцям ідея сподобалася.
Активісти Музею плакату України при журналі “Музеї України”, що є співорганізаторами виставки Юрій Нерослик і Катерина Крючкова оперативно створили плакатні роботи.
Представники Київської ОДА привезли експонати з Донеччини…
Урочисте відкриття відбудеться найближчим часом.
Це перша виставка такого плану, що відкривається у музеї з національним статусом. Що трохи тривожить – сигнал про повну відірванність державних музеїв від викликів часу. Майже не помітили Майдан, практично повністю проігнорували окупацію Криму. Вже скільки тижнів триває АТО – в музеях тиша. І досі розповідають про здобутки Радянської влади. Що неприпустимо!
Йде війна на виживання нашої держави. Гинуть наші солдати. Ігнорувати цей факт державним музеям, особливо військово-патріотичного спрямування – злочин! Прокидайтеся нарешті!
-Я закликаю всіх колег-музейників, особливо військовим – давайте терміново відкриємо виставки про героїв АТО, вшануємо загиблих, організуємо зустрічі з бійцями, які повернулися! – сказав Іван Вікован, – Це наш прямий патріотичний обов`язок! Музеї повинні реально допомогти нашим захисникам!
Музей плакату при часописі “Музеї України” продовжить створювати і поширювати роботи, які піднімають бойовий дух. Нині шукаємо спонсорів, аби видрукувати кілька плакатів масовим накладом і відправити у війська. Головне – є перша виставка!
Взагалі, час подумати про створення Музею Битви за Донбас…
Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, директор Музею плакатуAdvertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s