Жора Ключник – з підсвідомості ватніків…

Популярність цього художника пояснити важко. Вигулькнувши з народних глибин, Георгій Ключник миттєво став легендою соцмереж і лідером сатиричної громадської думки. Критикам буде важко пояснити феномен цього митця. Та і чи треба?
Хмельниччанин вдало знайшов свою творчу нішу, отримавши міжнародну славу. Блискуче підтвердивши тезу про те, що з розвитком інтернету провінції не існує!
Нині Георгій Ключник – художній директор Музею плакату України, Музею української пропаганди, член редколегії журналу “Музеї України”. А його роботи доступні у всіх куточках планети, де є інтернет, зокрема Фейсбук, де Жора Ключник особливо затребуваний.
Практично щоночі Майстер створює новий гострий малюнок на злобу дня. Майже без підписів і довгих пояснень. Всім все ясно…
Емоцій дуже багато. Від щирого захоплення – до сліпої ненависті і погроз. На жаль, такий нині час.
Світ поляризується на дві сторони, як запобіжник у кулеметі… І жахливий розстріл у Парижі журнальних карикатуристів, лише підтверджує масове психічне загострення.
Вперше це реально проявилося у січні 2014, під час Майдану.
Тоді команда журналу “Музеї України” зробила сторінку Музею плакату у ФБ. Стихійно виникла вже легендарна Плакатна сотня. Ми взяли якусь неймовірну аудиторію. Отримали серію погроз і попередження про кримінальне переслідування законами 16 січня… Пропаганда екстремізму, тероризму, заклики до повалення державного ладу… Щось від 5 до 15…
Багато хто відійшов, зник, сховався за псевдо… Десь у ті драматичні дні і почався творчий та політичний злет карикатуриста Жори Ключника. Що знаково…
Нині ми готуємо другу виставку Георгія в Музеї української пропаганди. Його роботи обійшли провідні телеканали, сайти, газети, журнали.
Більше того, це чи єдиний карикатурист, удостоєний персональної рецензії когось з крутих ідеологів кремлівських ватників. Вони вже змирилися з їдкою сатирою на рашистів, бурхливо аплодуючи на критику нової української влади.
У їх куфайкиних головах відсутнє поняття плюралізму, відчуття внутрішньої свободи, сміливості для критики не лише зовнішнього ворога, а й начеб-то “своїх” начальників, які часто діють як диверсанти…
Жорі Ключнику вдалося зчитати основні алгоритми рабської підсвідомості путлєровських ватніків, зрозуміти це збочення, зобразити його графічно, висміяти і знову запустити назад у ті зацензуровані голови, вже як очисний укроповський вірус.
У тих примітивних мізках від маленьких картинок, відбуваються якісь системні збої. Щось не сходиться у порівнянні з сюжетами РТР. Ціною на нафту і курсом рубля до долара.
Досить швидко до них доходить як українці називають їх сонцесяйного царя і десь у мутних глибинах, вони починають погоджуватися з тим яскравим поганяйлом.
Сподіваємося, все буде добре! І у нас і у них. Колись.
Нині треба пережити цей історичний період, просто захистити Україну, криваво розплачуючись життями кращих…
А карикатури Жори Ключника мандрують мільйонними аудиторіями десятків країн, миттєво пояснюючи наші реалії.
Скоро – відкриття нової виставки!
Віктор Тригуб, редактор журналу “Музеї України”, директор Музею укр пропаганди

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s