Під вежею Анни Ярославни

 

18-19 липня 2015 року на території Національного заповідника «Софія Київська» відбувся перший з мистецько-історичних фестивалів. Головна ідея – показати, що Україна не вступає у Європу, а повертається до неї. Цим показано особою Анни Ярославни, у якої батько, Ярослав Мудрий, був одним із перших євроінтеграторів в історії країни.

Потрапив я туди лише  на другий день  фестивалю. Перше, що вразило, так це те, що не пропускали пресу безкоштовно, але, не зважаючи на цей негатив, фестиваль видався досить вдалим як для першої спроби такого рівня. Народні майстри з різних куточків України представляли свої вироби. Більше всього вразили вироби з тканини, які не часто зустрінеш та проект «Чарівна Торба», який займається виробництвом еко-торбинок з  традиційною вишивкою різних етно-регіонів України. Мета проекту – показати різноманітність і єдність українців. Акція благодійна –  частина коштів з продажу торбинок йде на допомогу бійцям АТО.

На фестивалі мені вдалось потрапити до башти Анни Ярославни. У  башті зроблена інсталяція кімнати молодшої княжни Ярослава Мудрого,  і туди пропускають  тепер тільки  дітей –  дорослим дорога закрита.  Але, мені, як журналісту, вдалось туди потрапити. Для мене це було дійсно вражаюче, бо таких програм для дітей досить мало: ти наче потрапляєш у казку до кімнати маленької принцеси. Перед дітьми відкривалась  купа таємниць, дивовижних  речей: тут і подарунки з далекої Індії  – пахучі масла та парфуми, на підлозі купа маленьких ляльок-мотанок, свистунців, на столі – скринька з коштовностями. Здивували  китайські горобці з червоними  клювами – їх подарував китайський імператор.  В кімнаті маленької Анни велика кількість співочих пташок – вони кожного разу зустрічають  світанок і будять маленьку княжну.  Няня княжни розказала, що дівчинка дуже кмітка і розумна, але зовсім не цікавиться вишивкою – любить читати книжки і спілкуватися з дорослими.  Правда, книжок я так  і не побачив, але вишивку хрестиком  запримітив – пялці самотньо стояли на столі, чекаючи свою господарку.

Фестиваль вдався. Як підкреслила генеральний директор заповідника Неля Михайлівна Куковальська, вона й надалі сподівається проводити подібні заходи у Національному заповіднику.

Ростислав Тригуб, фото автора

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s