Ю.Нерослік – Обличчя року!

Упродовж 2015 року газета «Культура і життя» представила на своїх шпальтах багатьох непересічних особистостей, які стали обличчям не лише обкладинок тижневика, а й нової України.

Цього року вдруге відзначаємо найкращих із найкращих, які, з’явившись одного разу на першій шпальті «Культури і життя», не просто формували імідж нашого видання, а стали символом нової країни, нової культури, нового громадянина. Завдяки своїм справам вони знані не лише в Україні, а й за її межами.

Саме за цими критеріями, означеними торік, ми й визначаємо лауреатів щорічної відзнаки «Обличчя року». Для редакції тижневика «Культура і життя» і всього нашого видавництва велика честь і велика відповідальність вручати цю нагороду. Адже вона, поза сумнівом, стане одним із символів культури в нашій країні.

Лауреатами 2015 року стали:

– співачка й акторка Мар’яна Садовська;

– художник-плакатист Юрій Нерослік;

– скульптор-кераміст Рустем Скібін.

21222045Для кожного з них 2015 рік видався надзвичайно плідним. Хоча випробування, що їх наразі переживає країна, внесли у діяльність наших співвітчизників суттєві корективи.

Нині чимало українців проживають за межами етнічної Батьківщини, проте їхня любов до неї не згасає. Вона стає своєрідним вогником, який запалює віру в мир у тих, для кого Україна – це трансфер у справжню мужність, відвагу та міць.

Саме такою незламною українкою є Мар’яна Садовська – співачка, акторка, композитор, аранжувальниця, музичний драматург, а ще – викладач, фольклорист і художниця. Хоч наразі й мешкає в німецькому Кельні, для нас вона завжди буде львівською зіркою, вітчизняним прикладом сили духу, слова та пісні.

Надто важко зустрітися з людиною, яка проживає поза межами України та має чимало постійних концертів. Однак Мар’яна Садовська активно підтримує українську громаду на звільнених територіях Донбасу.

Сержант 92-ї бригади Збройних сил України Юрій Нерослік пішов добровольцем у зону АТО влітку 2014 року. Бойове хрещення отримав в «Іловайському котлі», потім разом із побратимами-саперами знешкоджував нерозірвані російські снаряди під містом Щастя.

Дизайном Юрій Нерослік почав займатися з 2004 року. Втім, справжня трансформація з ним трапилася під час Євромайдану. Тоді під враженнями і переживаннями тих подій, він зробив свій перший патріотичний плакат, а згодом увійшов до легендарної «Плакатної сотні».

У свої роботи Юрій Нерослік вкладає душу, адже вважає, що інформаційна війна не менш важлива, ніж війна в окопі. Кожну вільну хвилину він працює над серією патріотичних плакатів. Саме він автор кількох десятків робіт про Нацгвардію. Малював для батальйонів «Айдар», «Миротворець», «Київщина»… Його плакати живуть власним життям, поширюються в соцмережах, роздруковуються волонтерами.

Відомий кримськотатарський кераміст Рустем Скібін на основі орнаментів кримськотатарської вишивки, зібраних і розшифрованих малярем та мистецтвознавцем Мамутом Чурлу, створив власний стиль поліхромного розпису керамічних виробів, що продовжує традиції кримських татар.

Із початком анексії Криму майстер переїхав до Києва й перевіз до столиці свою мистецьку колекцію. І відтоді постійно ініціює нові й нові виставки, майстер-класи, презентації. Все з єдиною метою – зберегти в умовах окупації рідної землі культуру й самоідентифікацію кримськотатарського народу.

Щиро вітаємо наших лауреатів, бажаємо їм натхнення і здійснення всіх творчих задумів у новому році!

Євген БУКЕТ

http://cultua.media/oblichchja-roku-2015

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s