Реаніматор бойового плаката

Реаніматор бойового плаката

Презентовано вперше розроблену серію патріотичних плакатів про українське козацтво. Автор – учасник АТО Юрій Нерослік.

Виставка під назвою «Де козак – там і Україна!» відкрилася у столичному Музеї гетьманства. Творець потужного за енергетикою мистецтва відчув випробування вогнем на собі. Уродженець Луганщини, який проживає у Харкові, добровольцем пішов до армії, пережив «Іловайський котел», побував у шпиталі, потрапив у місто Щастя на Луганщині. І весь цей час малював плакати. Демобілізувавшись восени 2015 року, продовжує займатися цим затребуваним і дієвим у наш час мистецтвом.

«Нині важливість українських символів для підтримки бойового духу нашої армії, волонтерів, тилу, молоді важко переоцінити. Однак офіційні пропагандистські структури переймаються тим в останню чергу. Хоча ми давно звертаємо їх увагу на численні розробки арт-директора нашого Музею Юрія Неросліка, – висловлює стурбованість директор Музею плакату при часописі “Музеї України” і головний редактор цього журналу Віктор Тригуб. – Є кілька яскравих виставкових серій для наших захисників, більше 1000 оригінальних макетів – виберіть, допишіть потрібні гасла і запустіть у друк як плакати, календарі, біг-борди, елементи агітації».
В умовах, що склалися, команда Музею плакату і Юрій Нерослік працюють за волонтерською методикою – все роблять самі. Створюють плакати, роздруковують, доставляють у зону АТО, організовують виставки. Експозиції розгортають у прифронтовій зоні, школах, вишах та музеях мирних областей. Уже відбулося більше 100 виставок!

«Майже у всіх музеях Донецької області тривають покази його робіт, – звертає увагу Віктор Тригуб. – Працюємо багато в Донецькій області, з Управлінням культури облдержадміністрації, і пересвідчилися, що Донбас розуміє силу мистецтва. Постійно возимо туди художників Західної України, а донецьких – в інші міста, що сприймається позитивно».

«Мої плакати закликають звернути увагу на те, що ми є козацькою державою, отже, козацька воля мусить бути присутня у кожного чоловіка, – каже Юрій Нерослік. – Ну, а картини – це ліричний куточок душі. На одних плакатах – козаки й АТО, а на інших – єврогасла. Ми йдемо в Європу, отож і з´явилися вони».

Юрій акцентує на виховній силі патріотичного плакату: «Діти дуже добре сприймають виставки. Це наше майбутнє, яке треба виховувати і піднімати, а в школах часом, крім українського прапора, нічого й немає, а повинні бути куточки з тематикою Майдану та воєнних подій. Ось пошта випустила марку на основі плаката, представленого на виставці, що теж впливає на патріотизм».

«Відновити патріотичний плакат в Україні, – це дуже сильно, – вважає Галина Ярова, директор Музею гетьманства. – Зараз Україні він дуже потрібен! По роботах Неросліка можна відчути АТО. До того ж вони мобільні, їх можна перевозити».

«Я підтримую майстра плакату, бо людей, які люблять Україну отак – справою, – дуже мало, і я рівняюсь на таких», – каже співачка. Присутніх потішила маленька донечка Бажени, яка жваво цікавилася плакатним мистецтвом, надто намагаючись відчути його на дотик. «Стефанія – дівчинка Майдану, адже саме там ми з чоловіком познайомилися», – з любов´ю дивлячись на маленьку, каже мама.Бажена Миротворець прийшла на Майдан, аби заспівати своїх пісень. А під час «Іловайська» вона їздила до Маріуполя, виступала перед захисниками. Виконала свою пісню (Бажена – автор музики) «Я тебе дочекаюсь з війни» на слова відомого поета Олега Побережного, автора збірки «Герої не вмирають!», та пісню, що стала народною «А мене вбили на Майдані…», який теж завітав на презентацію.

Юрій Нерослік узяв дитинку на руки. Поглянувши на нього з дівчинкою на тлі патріотичних плакатів, багато хто зрозумів: майбутнє – у руках визволителя, сила котрого помножена на силу мистецтва, яке він створює.

Виставку творів Юрія Неросліка організатори поєднали із виставкою робіт 15-річної Лілії Дорошенко, яка живе у прифронтовій зоні, в місті Покровську (колишній Красноармійськ) Донецької області.
Почалася війна, а дівчинка… стала писати картини. Талановита дитина самостійно навчилася змішувати олійні фарби, вимальовувати фон, зараз самотужки вивчає анатомію, читає професійну літературу. Спочатку малювала по квадратиках і поступово перейшла до написання пейзажів з натури. За два роки з-під її пензля вийшло понад 50 робіт: українські пейзажі, портрети і натюрморти.
Юну художницю помітив і підтримав голова Донецької ОДА Павло Жебрівський. Їй запропонували зробити виставку в рідному Покровську. Потім іще кілька виставок – і визнання на Міжнародному фестивалі дитячо-молодіжної творчості «Литовська феєрія» у січні 2016 року. Лілія зайняла перше місце в номінації «Образотворче мистецтво».
А 25 червня дівчина стала переможницею Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Україна: шлях до миру».
Світлана Соколова, «Культура і життя»

Фото Романа Ратушного

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s