Самчики вийшли з прифронтової зони!

Самчики стартували у прифронтовій зоні

У прифронтовій зоні стартувала культурно-мистецька акція «Самчиківський розпис».   Організаторами цього мистецького заходу виступають Міністерство культури України та ВСМГО «Всеукраїнська рада регіонального молодіжного розвитку та співробітництва».

Організаційні клопоти взяла на себе команда часопису “Музеї України” на чолі з шеф-редактором Наталкою Іванченко, що мають реальний волонтерський досвід роботи у зоні АТО.

Офіційне відкриття творчого проекту відбулося у  приміщені Краєзнавчого музею м. Бахмут.

Були певні погрози і відчуття терористичної загрози… Але, все пройшло добре!

Відвідувачі мають можливість ознайомитися з унікальним народним мистецтвом Хмельниччини – Самчиківським розписом. Представлено виставку творів найвідоміших майстрів цього мистецтва Юзвука Михайла, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України; члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Касьянова Сергія. Та  дитячі роботи Самчиківської художньої школи.Відбувся  концерт  та презентація Хмельниччини.

10945625_788198351217600_412430697674355603_n-Хочу подякувати співробітникам Бахмутського краєзнавчого музею, міській владі, Донецькій ОДА за розуміння і підтримку! – наголосила шеф-редактор журналу “Музеї України” Наталка Іванченко, – Все пройшло на вищому рівні! Зрозуміло, фронт поруч, є певна напруга через терористичні загрози – адже майстрів Самчиків сприймають як “бандер” Західної України, тож були якісь побоювання… Окрема подяка Міністру культури Євгену Нищуку, що просуває подібні проекти на Сході України у безпосередній близкості до зони бойових дій. Такі ініціативи варто всіляко підтримувати і забезпечувати!

Хмельниччина завжди славилась своїми настінними розписами, які заслуговують уваги та наукового вивчення. Ще у 50-х роках ХХ століття подільські хати були замальовані дивовижними рослинними орнаментами, які виступали в якості оберегів. Але поступово настінні візерунки почали зникати. І лише у 60-х роках минулого століття самчиківські художники відродили народні традиції, започаткувавши Самчиківську школу, яка продовжила традиції настінного розпису Поділля.

-Донбас – це Україна! Особливо це відчуваєш у прифронтовому Бахмуті, який вже два роки живе між миром і війною! – сказав художник Сергій Касьянов, – Аби це відчути і зрозуміти, варто сюди приїхати, поспілкуватися з цими чудовими людьми, донести до них своє мистецтво. Наш дебют на Донеччині відбувся у Краматорську, нині Бахмут – сприймають чудово! Закликаю творчих людей частіше виставлятися на Донбасі!

Нагадуємо, перший візит Самчиківських майстрів мав певний пригодницький присмак. Тоді під прикриттям їх презентації, начальник Управління культури ОДА Аліна Певна з журналістами Віктором і Ростиславом Тригубами, здійснили ризикований рейд у прифронтову Мар`їнку, а потім візит у Першу лінію оборони в Новомихайлівку, дорогою що прострілюється снайперами і артилерією рашистів…

Майстрам культури варто частіше бувати на Донбасі!

Учасники акції відвідають Краматорськ і Покровськ.

Прес-служба

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s